Test a výmena autobaterií

Test-a-vymena-autobaterii
Test a výmena autobatérií

Autobatérie podstupujú najťažší test svojho stavu v dvoch obdobiach, po príchode mrazov a čo si mnohí motoristi často neuvedomujú aj v čase najväčšieho tepla. Preto odporúčame dať si autobatériu otestovať na jeseň alebo začiatkom zimy, najneskôr však v čase prezúvania motorového vozidla na zimné pneumatiky. Druhú kontrolu odporúčame v čase pred nástupom letných horúčav, najneskôr však pred odchodom na letnú dovolenku.  

Kúpu aj výmenu autobatérie je vhodné vykonať v odbornom servise, kde Vám dokážu vyšpecifikovať typ batérie presne podľa požiadaviek výrobcu vozidla a zároveň odborne vymeniť autobatériu, keďže výmena batérie už nie je len o odpojení starej batérie a napojení novej. Výbava mnohých automobilov si vyžaduje dodržanie presných postupov pri výmene autobatérie a v mnohých prípadoch musí byť použité aj diagnostické zariadenie. Otestovaním stavu autobatérie sa mnoho krát môžete vyhnúť zbytočným investíciám.

V našej sieti Vám pri otestovaní stavu autobatérie skontrolujeme aj stav dobíjacej sústavy. Zlý stav autobatérie totiž môže byť spôsobený aj nasledovnými faktormi: nesprávna činnosť dobíjacieho modulu (alternátor, dynamo), zlý stav klinových, drážkovaných remeňov, znečistenie svoriek akumulátora. Po odstránení týchto závad a dobití akumulátora vyhovujúcim dobíjacím zariadením sa môže stať, že nebude potrebné autobatériu meniť, príp. sa vyhneme poškodeniu novej autobatérie pre zlú alebo obmedzenú funkčnosť dobíjacej sústavy.

24/7 Odťahová služba

+421 908 767 292

Dohodnite si stretnutie

martinvasek46@gmail.com

Autoservis / Pneuservis

Po-Pia: 8:00-16:00 • SO: objed.

Kontaktné info0908 767 292 - vedúci servisu
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Nájdete nás

Cookies

© 2018 Virtue, s.r.o. digitálna agentúra www.virtue.sk